Žebříček 10 vysokých škol, z nichž vzešli nejlepší absolventi PGA Tour

Jak se v průběhu let opakovaně ukázalo, zastavit se na vysoké škole na cestě od skvělé juniorské a amatérské kariéry k úspěchu na PGA Tour je velmi dobrý nápad.

A v průběhu let z vysokých škol vycházeli velmi dobří hráči, kteří dokázali výjimečné věci na profesionální úrovni.

Tento žebříček 10 vysokých škol, které vychovaly 10 nejlepších absolventů PGA Tour, přináší pohled na skvělé hráče z minulých let, vyhrané major šampionáty a současné hráče, kterým se daří.

Jedná se o jeden ze seznamů, kde by se o každém pořadí dalo polemizovat ano i ne, což seznamy, jako je tento, činí zábavnými.

Podívejte se na něj.

Jimu Furykovi v průběhu let posloužil jeho neobvyklý švih. Scott Halleran/Getty Images

Arizonská univerzita má mezi svými golfovými absolventy také major šampiona, Jima Furyka. Mezi 16 vítězstvími na PGA Tour, která má na svém kontě, je i vítězství na U.S. Open 2003 na hřišti Olympia Fields nedaleko Chicaga.

Ve svých 44 letech prožil na tour velkolepou sezónu, v níž skončil čtyřikrát druhý, nasbíral 11 umístění v top 10 a vyhrál téměř 6 milionů dolarů.

Dalšími význačnými hráči z U of A jsou např: Robert Gamez, který v roce 1990 vyhrál turnaj Nestle Invitational z 72. fairwaye a porazil Grega Normana.

Gamez zaznamenal tři vítězství na PGA Tour. Rory Sabbatini má šest vítězství, Ted Purdy jedno a Ricky Barnes, vítěz U.S. Amateur, jedno.

University of Alabama

Jerry Pate vyhrál v roce 1976 U.S. Open. Matthew Lewis/Getty Images

Jerry Pate je jediným golfistou z Alabamské univerzity, který má na svém kontě vítězství v major turnaji, ale to je vedlejší poznámka, která nemusí trvat příliš dlouho. Pateovo vítězství na U.S. Open v roce 1976 přišlo rok poté, co se stal profesionálem, a bylo jedním z osmi vítězství na PGA Tour.

V současné době jsou na tour dva mladíci, kteří určitě vypadají, že jsou jako vystřižení z této „látky major šampionátů“.

Bud Cauley a Justin Thomas mají za sebou vítězství na Web.com Tour a letos budou usilovat o vítězství na PGA Tour.

Steve Lowery má tři vítězství na PGA Tour, Jason Bohn dvě; Dicky Pride a Michael Thompson po jednom.

Univerzita Florida

Billy Horschel v roce 2014 vyhrál vše, ale do amerického týmu pro Ryder Cup se nedostal. John Amis/Associated Press

Možná je něco ve vzduchu v Gainesville na Floridě, ale Billy Horschel je nejnovějším golfistou, který z tohoto univerzitního města pochází s velkým zábleskem, ohnivou osobností a velkým talentem.

V závěru sezony FedEx Cupu Horschel vyhrál dva ze tří turnajů play-off (ve druhém skončil druhý), včetně Tour Championship. Nyní má na kontě tři vítězství v kariéře.

Mark Calcavecchia vyhrál na PGA Tour třináctkrát, včetně Open Championship v roce 1989. Chris DiMarco vyhrál třikrát a na Masters 2005 bojoval s Tigerem Woodsem až do samého konce, než Woods zvítězil.

Matt Every získal své první vítězství na PGA Tour v roce 2014; Brian Gay a Camilio Villegas vyhráli čtyřikrát a Dudley Hart dvakrát.

Oklahomská státní univerzita

Rickie Fowler má velkou sílu na to, že není tak velký. USA TODAY Sports

Rickie Fowler je nezpochybnitelnou jedničkou této skupiny kovbojů, a to nejen proto, že nosí oranžovou barvu na každém kroku, ale také proto, že vyzrál v elitního hráče PGA Tour.

Stále má na kontě jen jedno vítězství, ale celé léto se na velkých turnajích tlačil na Roryho McIlroye.

Hunter Mahan (6), Scott Verplank (5), Charles Howell III (2) a Bo Van Pelt zaznamenali na PGA Tour všechna vítězství. Na tour se účastní také Morgan Hoffman, Edward Loar a Michael Bradley.

Georgia Tech

Stewart Cink se v roce 2009 stal vítězem turnaje major. USA TODAY Sports

Stewart Cink vyhrál v roce 2009 Open Championship v Turnberry a porazil přitom 59letého Toma Watsona. Na PGA Tour vyhrál šestkrát a vysloužil si pověst jednoho z nejpříjemnějších chlapíků na tour.

Matt Kuchar nasbíral sedm vítězství, a i když nevyhrál major, 66krát se umístil v první desítce a docela se mu dařilo.

Troy Matteson (2), Chesson Hadley a Bryce Molder zaznamenali vítězství na PGA Tour, zatímco Roberto Castro a Cameron Tringale také soutěží na největší golfové scéně.

Arizonská státní univerzita

Phil Mickelson vrhá na golfovou hru velký stín. USA TODAY Sports

Phil Mickelson vyhrál pět major šampionátů, a to je pro každou univerzitu pěkná vizitka.

Kdyby tento velký levák hrál v jakékoli jiné éře kromě té, které dominuje Tiger Woods, byl by s největší pravděpodobností dominantním hráčem. V této éře se mu docela daří a kombinuje přístup Arnolda Palmera, který si jde za svým, se skvělým vztahem s fanoušky.

Paul Casey je také golfista světové úrovně. Byl vyřazen ze hry kvůli zranění ramene, ale vrátil se do formy. Připojil se k Billymu Mayfairovi (5), Patu Perezovi, Chezovi Reaviemu a Jimu Carterovi jako vítězům PGA Tour, kteří hráli za Sun Devils.

Stanfordská univerzita

Když Tiger Woods ukončí kariéru, bude buď nejlepším, nebo druhým nejlepším hráčem v historii hry. USA TODAY Sports

Stanfordská univerzita možná nemá taková čísla jako jiné vysoké školy, pokud jde o hráče na PGA Tour, ale když je jedním z těchto hráčů Tiger Woods, kvalita rozhodně převažuje nad kvantitou.

V minulých letech Stanford vyprodukoval velká jména jako Bob Rosburg a Sandy Tatum, ale nikdo takový jako Woods a jeho 14 major titulů tu zřejmě nebyl.

Notah Begay vyhrál čtyřikrát na PGA Tour, než se stal členem vysílacího štábu Golf Channel.

Od dvojice mladíků se očekává mnoho: Patrick Rodgers a Zack Miller.

Wake Forest University

Arnold Palmer nikdy nezapomněl na své působení na Wake Forest University. Chris O’Meara/Associated Press

Golfová tradice na Wake Forest University je úžasná

Začněme Arnoldem Palmerem a seznam zakončeme Webbem Simpsonem. Palmer vyhrál sedm majorů, Simpson má na kontě jeden v kariéře, která má ještě mnoho let před sebou.

Přejděme trochu dopředu a tradice zůstává silná. Simpson má mezi svými čtyřmi vítězstvími na PGA Tour i titul z U.S. Open. Na tour vyhráli také Billy Andrade (4), Len Mattiace (2) a Bill Haas (5).

Kyle Reifers je mladým hráčem, který v současné době hledá svou cestu na PGA Tour.

Univerzita v Texasu

Jordan Spieth je vyspělý mnohem více než je mu 21 let. Ross Kinnaird/Getty Images

Jistě, Jordan Spieth se díky své vynikající nováčkovské sezóně 2013 a dobré druhé sezóně 2014 stal vlajkonošem golfové univerzity v Texasu. Jeho příběh byl dobře zdokumentován. Na konci roku 2012 neměl status na žádné tour, ale dostal sponzorské výjimky a šel na dračku, jednou vyhrál, třikrát skončil druhý, vyhrál 3,8 milionu dolarů a získal místo v týmu Presidents Cupu.

V roce 2014 nevyhrál, ale skončil dvakrát druhý, vydělal 4,3 milionu dolarů a hrál v týmu Ryder Cupu.

Je jen posledním z dlouhé řady vynikajících hráčů z Austinu.

Ben Crenshaw vyhrál na PGA Tour 19krát, včetně dvou Masters, Tom Kite vyhrál také 19krát a měl jeden major, Justin Leonard měl 12 vítězství na PGA Tour včetně jednoho majoru a Mark Brooks vyhrál sedmkrát s jedním majorem.

Phil Blackmar vyhrál třikrát a Harrison Frazar a Brandel Chamblee vyhráli na PGA Tour každý jednou.