Atlétikai edzői karrier

Az atlétikai edzés magában foglalja a sürgős, akut vagy krónikus sérülések és egészségügyi állapotok megelőzését, vizsgálatát, diagnózisát, kezelését és rehabilitációját.

Az atlétikai edzők magasan képzett, sokoldalúan képzett egészségügyi szakemberek, akik egy együttműködő, szakmaközi egészségügyi csapat részeként dolgoznak. Orvosokkal és más egészségügyi szakemberekkel együtt dolgoznak a sérülések/betegségek megelőzése és a wellness védelme, a klinikai értékelés és diagnózis, az azonnali és sürgősségi ellátás, a kezelés és rehabilitáció, valamint a szervezeti és szakmai egészség és jólét biztosítása érdekében.

Ha sportedző leszel, jók az álláskilátásaid: Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatalának előrejelzése szerint ez a terület 2014 és 2024 között 21%-kal fog növekedni, ami sokkal gyorsabb, mint az összes szakma átlaga. Az atlétikai edzői szakmát az Amerikai Orvosi Szövetség, az Egészségügyi Szolgáltatások Igazgatósága és az Egészségügyi és Humán Szolgáltatások Minisztériuma egészségügyi szakmaként ismeri el.

Sokan azt gondolják, hogy az atlétikai edző és a személyi edző ugyanaz a karrier, pedig nem így van. Jelentős különbség van az atlétikai edző és a személyi edző képzettsége, készségei és munkaköri feladatai között. Az atlétikai edzőképzés a szakmai képzés orvosi modelljét alkalmazza, amely magában foglalja a didaktikai és a klinikai oktatást is.

Munkakörülmények

Az atlétikai edzők számos különböző szakmai környezetben dolgoznak, többek között:

  • Kórházi sürgősségi osztályok
  • Szakközépiskolai atlétika
  • Bűnüldözési és katonai
  • Munkahelyi és ipari környezetben
  • Előadó művészetek
  • Orvosi rendelők
  • Professzionális sport
  • Szekunder iskolák
  • Sportorvosi rendelők

Ez a gyors…paced, kihívásokkal teli szakma lehetőséget nyújt a pályakezdők számára, hogy optimális betegellátásban vegyenek részt, miközben dinamikus orvosi környezetben dolgoznak.

Bérskála és kilátások

A sportedzők jellemzően évi 38 000 és 82 000 dollár közötti fizetést keresnek, az átlagbér 2014-ben 55 036 dollár volt.

Akadémiai követelmények

A sportedzőknek akkreditált szakmai programban kell diplomát szerezniük. Ezek a programok jelenleg mind az alap-, mind a mesterképzés szintjén léteznek. A következő hat-hét éven belül az atlétikai edzőképzés szakmai képzésére beiratkozó összes hallgató mesterszintű diplomát fog szerezni.

  • Az atlétikai képzésben részt vevő hallgatók formális képzésben részesülnek a következő tartalmi területeken:
  • Sérülések és betegségek akut ellátása
  • Klinikai vizsgálat és diagnózis
  • Tényeken alapuló gyakorlat
  • Egészségügyi adminisztráció
  • Megelőzés és egészségfejlesztés
  • Szakmai fejlődés és felelősség
  • Pszichoszociális stratégiák és beutalás
  • Terápiás beavatkozások

A sikeres diploma megszerzése után, jogosult vagy a Tanúsító Testület által szervezett átfogó vizsgára. A minősítés megszerzése után folyamatos továbbképzési követelményeket kell teljesítenie ahhoz, hogy megőrizze a minősítését.

Az atlétikai edzők jelentős része emellett szakképesítéssel, rezidensképzéssel, ösztöndíjjal és doktori programokkal szerzett felsőfokú diplomával rendelkezik.

Tudjon meg többet az atlétikai edzői pályáról

  • Nézze meg ezt a videót, hogy többet megtudjon az atlétikai edzőkről.
  • Olvasson többet az atlétikai edzők képzéséről.
  • Tudjon meg többet az atlétikai edzők minősítési folyamatáról.
  • Find an accredited athletic training program near you.