Ki az a Danica Patrick és hol van most?

Danica Patrickot mindannyian úgy ismerjük, mint a híres autóversenyzőt, aki az első női versenyző volt, aki IndyCar Series futamot nyert, az első, aki megszerezte a pole pozíciót, valamint ő volt a legtöbb induló a NASCAR Cup Series-ben, és ő volt a legtöbb női induló az Indianapolis 500-on és a Daytona 500-on, ő volt az egyike annak a 14-nek, aki vezette ezeket a futamokat.

A versenyzői pályafutásától visszavonult Danica most már a kormányon túlra tekint, és az ételek, a borok, a fitnesz és mások segítése iránti szenvedélyére összpontosít, mi pedig megnézzük csillogó karrierjét, és hogy mik a tervei a jövőre nézve.

A versenyzői karrierje során Danica felkerült a TIME magazin “100 legbefolyásosabb ember” listájára, mivel hihetetlen sikereket ért el az autósportban, és áttörte az egykor férfiak által dominált sportág határait. Emellett számos rangos kiadvány címlapján szerepelt, többek között a 2008-as & 2009-es Sports Illustrated fürdőruhás számban, és rekordot jelentő 14 Super Bowl reklámban szerepelt, ebből 13-ban régi reklámpartnerével, a GoDaddy-vel.

Danica versenyzői karrierje mindössze 10 éves korában kezdődött, miután szülei vásároltak neki egy gokartot, ami már korán lángra lobbantotta a sport iránti szenvedélyét. Számos regionális, majd országos gokart bajnoki címet nyert, mielőtt 16 évesen Európába ment, hogy országúti versenyeken induljon.

2005-re Danica benevezett első Indianapolis 500-as versenyére, és világszerte megdöbbentette a közönséget azzal, hogy 19 körrel vezette a versenyt, és végül negyedik lett az összesített versenyben – ez a siker gyakran hallatlan az Indianapolis 500-as versenyen először induló versenyzők számára. Nem telt el sok idő, és Danica ismét rekordokat döntött, hiszen 2008-ban az IndyCar Series Japan 300 versenyén elért első helyezésével ő lett az első nő, aki Észak-Amerikában nagydíjfutamot nyert.

A következő nagy lépés Danica versenyzői karrierjében 2013-ban történt, amikor átkerült a NASCAR Cup Series-be, ahol az 55. Daytona 500-as futamon elért rekordjával világszerte címlapokra került. Emellett ő lett az első nő a történelemben, aki megszerezte a NASCAR Cup Series pole pozícióját, ahol a leggyorsabb időt is ő érte el, így kvalifikálta magát az 500-as futamra, és a nyolcadik helyen ért célba.

Danica Patrick NASCAR-karrierje tovább folytatódott, és továbbra is beírta a nevét a történelemkönyvekbe. 2015-ben megdöntötte a NASCAR-ban a legtöbb női top 10-es helyezés világrekordját. 2016 májusára Danica háromszor lett a NASCAR All-Star verseny Monster Energy szurkolói szavazásának győztese, és egyben az egyetlen ismételt győztese a szavazásnak annak kezdete óta.

2018 lett Danica utolsó szezonja a versenyzésben, és vitathatatlanul a legsikeresebb szezonja a sportágban, ahol elérte a “Danica-duplát”, ahol két olyan mérföldkőnek számító versenyen indult, amelyeket karrierje sarokköveinek tartanak: az Indianapolis 500-on és a Daytona 500-on. Ezt a mérföldkőnek számító szezont követően ő lett az első női műsorvezetője az ESPN Sports Award show-nak, amelyet az ABC sugárzott.

Most visszavonult a versenyzéstől, Danica vállalkozóvá és üzlettulajdonossá vált – elindította Warrior by Danica Patrick nevű ruhakollekcióját, íróvá vált első, “Pretty Intense” című könyvének megírásával, és még saját szőlőbirtokot is alapított a kaliforniai Napa Valleyben “Somenium” néven. Mindezek mellett nyilvános előadóként is tevékenykedik, inspiráló beszédeket tart szerte a világon.

Most, hogy visszavonult, úgy érezzük, hogy az autóversenyzés világának nagyon fog hiányozni Danica Patrick, de mivel minden más vállalkozása ilyen jól megy, biztosak vagyunk benne, hogy továbbra is exponenciálisan fog felfelé kapaszkodni a sikerlétrán.