Kim jest Danica Patrick i gdzie jest teraz?

Wszyscy znamy Danicę Patrick jako słynnego kierowcę wyścigowego, który jako pierwszy wygrał wyścig IndyCar Series.

Wszyscy znamy Danicę Patrick jako słynnego kierowcę wyścigowego, który był pierwszą kobietą, która wygrała wyścig IndyCar Series, pierwszą, która zdobyła pole position, a także miała najwięcej startów w NASCAR Cup Series i najwyższy wynik wśród kobiet w Indianapolis 500 i Daytona 500, była jedną z zaledwie 14, które prowadziły w tych wyścigach.

Odchodząc na emeryturę z kariery wyścigowej, Danica patrzy teraz poza kierownicę i skupia się na swoich pasjach: jedzeniu, winie, fitnessie i pomaganiu innym. Przyjrzyjmy się jej błyskotliwej karierze i planom na przyszłość.

Podczas swojej kariery wyścigowej Danica została umieszczona na liście „100 najbardziej wpływowych osób” magazynu TIME za jej niesamowity sukces w sportach motorowych i za przełamywanie barier w tym, niegdyś zdominowanym przez mężczyzn, sporcie. Oprócz tego, pojawiła się również na okładkach wielu prestiżowych publikacji, w tym w 2008 & 2009 Sports Illustrated swimsuit issue i wystąpiła w rekordowej liczbie 14 reklam Super Bowl, z czego 13 z jej długoletnim partnerem reklamowym – GoDaddy.

Kariera wyścigowa Danici rozpoczęła się, gdy miała zaledwie 10 lat, po tym jak rodzice kupili jej gokarta, który rozpalił jej pasję do tego sportu od najmłodszych lat. Zdobyła wiele tytułów regionalnych, a następnie krajowych, zanim w wieku 16 lat wyjechała do Europy, aby wziąć udział w wyścigach drogowych.

Do 2005 roku Danica wzięła udział w swoim pierwszym wyścigu Indianapolis 500 i wprawiła w osłupienie publiczność na całym świecie, prowadząc przez 19 okrążeń i ostatecznie zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu – sukces często niespotykany u debiutantów w wyścigu Indianapolis 500. Nie minęło wiele czasu, a Danica znów zaczęła bić rekordy – w 2008 r. została pierwszą kobietą, która wygrała wyścig w lidze północnoamerykańskiej, zajmując pierwsze miejsce w wyścigu IndyCar Series Japan 300.

Kolejny wielki krok w karierze wyścigowej Danicy nastąpił w 2013 r., kiedy to przeszła do NASCAR Cup Series, gdzie trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie dzięki rekordowemu występowi w 55. wyścigu Daytona 500. Jak również to, ona również stała się pierwszą kobietą w historii, aby wygrać biegun NASCAR Cup Series, gdzie ona również ustawić najszybszy czas i jako takie, zakwalifikował się do 500 i poszedł do końca na ósmym miejscu.

Danica Patrick’s NASCAR kariera nadal rozwijać i ona nadal mieć jej nazwisko pieczęć w podręcznikach historii. W 2015 roku pobiła rekord świata pod względem największej liczby finiszów w top-10 przez jakąkolwiek kobietę w NASCAR. W maju 2016 r. Danica trzykrotnie zwyciężyła w głosowaniu fanów Monster Energy na Wyścig Gwiazd NASCAR i jest jedyną powtarzającą się zwyciężczynią tego głosowania od początku jego istnienia.

2018 r. miał być ostatnim sezonem Danicy w wyścigach i prawdopodobnie jej najbardziej udanym sezonem w tym sporcie, w którym osiągnęła „Danica Double”, w którym wzięła udział w dwóch przełomowych wydarzeniach, które są uważane za kamienie węgielne jej kariery: Indianapolis 500 i Daytona 500. Po tym przełomowym sezonie, została pierwszą kobietą prowadzącą ESPN’s Sports Award show, który był emitowany na ABC.

Odchodząc na emeryturę od wyścigów, Danica stała się przedsiębiorcą i właścicielem firmy – uruchomiła linię odzieży o nazwie Warrior by Danica Patrick, została autorką swojej pierwszej książki o nazwie „Pretty Intense”, a nawet założyła własną winnicę w Napa Valley w Kalifornii o nazwie „Somenium”. Oprócz tego, jest także mówcą publicznym, dając inspirujące przemówienia na całym świecie.

Teraz, gdy przeszła na emeryturę, czujemy, że świat wyścigów będzie bardzo tęsknił za Danicą Patrick, ale z wszystkimi jej innymi przedsięwzięciami idącymi tak dobrze, jesteśmy pewni, że będzie nadal wspinać się po drabinie sukcesu wykładniczo.