Dota 2 – The International

Szabályok
Group Stage

Két csoportban kilenc csapatMinden mérkőzés két mérkőzésből áll ugyanazon ellenfél ellenA 2-0-s győzelem 2 pontot, az 1-1 1 pontot, a 0-2 pedig 0 pontot ad.
Minden mérkőzésen pénzfeldobás dönti el, hogy melyik csapatnak van kiválasztási prioritása. A második mérkőzésen váltják egymást.

Tiebreakers

– Ha a felső és alsó csoport felosztása mentén vagy az alsó csoport és a kieséses felosztás között döntetlen van, több mérkőzést játszanak.
– A többi mérkőzésnél a következőket alkalmazzák:
1- Összehasonlítják a döntetlenre álló csapatok mérkőzéseinek előzményeit
2- Összehasonlítják a győzelmeiket a közvetlenül alattuk lévő kiemelt ellen. Ismételjük, amíg meg nem oldódik.
3- Pénzfeldobás

Főverseny

A csoportkör minden csoportjának 1. helyezettje a másik csoport 3. vagy 4. helyezettje közül választja ki ellenfelét.

Felső csoport

Felső A csoport: A csoport 1. helyezettje vs B csoport 3/4. helyezettje
B felső csoport: B csoport 2. helyezettje vs A csoport 3/4. helyezettje (A B csoport 1. helyezettje nem választott csapatot)
C felső csoport: B csoport 1. helyezettje vs A csoport 3/4. helyezettje
D felső csoport: A csoport 2. helyezettje vs. B csoport 3/4. helyezettje (Az A csoport 1. helyezettje nem választott)
Első forduló: Az 1. és a 3. mérkőzésen a magasabb kiemeltnek van kiválasztási elsőbbsége.
Második forduló: Az 1. és a 3. mérkőzésen a magasabb kiemeltnek van kiválasztási elsőbbsége: Az első mérkőzésre vonatkozó kiválasztási prioritást pénzfeldobás határozza meg. Pótselejtezők a második mérkőzésre. A harmadik mérkőzés esetén ismét pénzfeldobás következik.
A felső csoport összes mérkőzése Best of 3. A nagydöntő Best of 5, nincs játékelőny.

alsó csoport

A alsó csoport: A csoport 5. helyezettje a B csoport 7/8. helyezettje ellen
B alsó csoport: B csoport 6. helyezettje az A csoport 7/8. helyezettje ellen (A B csoport 5. helyezettje nem választott)
C alsó csoport: B csoport 5. helyezettje az A csoport 7/8. helyezettje ellen
D alsó csoport: A csoport 6. helyezettje vs. B csoport 7/8. helyezettje (Az A csoport 5. helyezettje nem választott)
Első forduló: A magasabb kiemeltnek van kiválasztási elsőbbsége a Best of 1-ben.
Egyéb körök: A magasabb kiemeltnek van kiválasztási elsőbbsége a Best of 1-ben: Az első mérkőzésen a kiválasztási prioritást pénzfeldobás határozza meg. Pótselejtező a második mérkőzésre. A harmadik mérkőzés esetén ismét pénzfeldobás történik.
Az alsóházi mérkőzések a Best of 3 mérkőzések, kivéve az első fordulót, amely a Best of 1 mérkőzés.