Week 16 New Orleans Saints rookie rodup

New Orleans Saints zgarnęli kolejne zwycięstwo nad Minnesotą Vikings w Week 16. Nowy Orlean gładko pokonał Minnesotę 52-33. To była eksplozja ofensywy, która zdobyła 264 jardy.

Biegacz Alvin Kamara miał historyczny dzień z sześcioma przyłożeniami, bijąc rekord jednego meczu ustanowiony przez Chicago Cardinals Hall of Famer Ernie Nevers w 1929 roku. Kamara zanotował również rekordowe w karierze 155 jardów na 22 przyłożeniach.

Nowy Orlean wygrał NFC South dzięki zwycięstwu. To oznacza ich czwarty z rzędu tytuł mistrzowski i siódmy pod wodzą trenera Seana Paytona i rozgrywającego Drew Breesa.

Trzydziestorundowy debiutant Adam Trautman poprowadził wszystkich tight endów w liczbie 52 podań. Zdobył oba swoje cele na 45 jardów. Czas spędzony przez Trautmana na boisku został podkreślony 41-jardowym przechwytem i biegiem pod koniec czwartej kwarty.

Rozdany Marquez Callaway powrócił z kontuzjowanej rezerwy i złapał trzy podania na 26 jardów. Był na boisku przez nieco ponad połowę czasu gry, a nawet przerwał potencjalny przechwyt Breesa.

24. pick Cesar Ruiz zagrał wszystkie 75 ofensywnych snapów na pozycji obrońcy. Pomógł utorować drogę atakowi Saints dzięki solidnemu blokowaniu.

Undrafted rookie Malcolm Roach zagrał 24 snapy w defensywie i zanotował jeden tackle oraz jeden quarterback hit. Trzecioroczny linebacker zagrał cztery razy w obronie i 23 razy w drużynach specjalnych.

Rozstrzygnięty rozgrywający Juwan Johnson zagrał 23 razy w ataku i 14 razy w drużynach specjalnych. Złapał swój jedyny cel na 19 jardów.

W sytuacji, gdy nr 1 w NFC wciąż jest do wzięcia, Nowy Orlean będzie musiał pokonać Carolinę, Seattle pokonać San Francisco, a Chicago pokonać Green Bay w 17. tygodniu, aby zapewnić sobie miejsce w playoffach i pierwszą rundę bye.