Săptămâna 16 New Orleans Saints rookie rookie roundup

New Orleans Saints a obținut o nouă victorie în fața celor de la Minnesota Vikings în săptămâna 16. New Orleans a învins fără probleme Minnesota cu 52-33. A fost o explozie ofensivă pe teren, deoarece echipa a acumulat 264 de yarzi de alergare în total.

Running back Alvin Kamara a avut o zi istorică cu șase touchdown-uri de alergare, egalând recordul unui singur meci stabilit de Ernie Nevers, membru al Hall of Famer-ului Chicago Cardinals, în 1929. Kamara a înregistrat, de asemenea, un record al carierei de 155 de metri la alergare în 22 de curse.

New Orleans a obținut victoria în NFC South. Acest lucru marchează al patrulea titlu consecutiv al diviziei și al șaptelea sub conducerea antrenorului Sean Payton și a fundașului Drew Brees.

Adam Trautman, debutant în a treia rundă, a condus toate capetele strânse cu 52 de replici. El a prins ambele sale ținte pentru 45 de metri. Timpul petrecut de Trautman pe teren a fost evidențiat de o prindere și o alergare de 41 de yarzi aproape de sfârșitul sfertului al patrulea.

Receptorul Marquez Callaway a revenit de la rezerva accidentată și a prins trei pase pentru 26 de yarzi. El a fost pe teren pentru puțin peste jumătate din loviturile de departajare ale ofensivei și chiar a oprit o potențială intercepție a lui Brees.

Celegerea a 24-a Cesar Ruiz a jucat toate cele 75 de lovituri de departajare în apărare. El a ajutat la deschiderea drumului pentru atacul de alergare al lui Saints cu niște blocaje solide.

Fotografie de Stephen Lew/Icon Sportswire via Getty Images

Robotul recrutat Malcolm Roach a jucat 24 de reprize la placajul defensiv și a înregistrat un placaj și o lovitură a fundașului. Linebackerul din runda a treia a văzut patru reprize în apărare și 23 de reprize în echipele speciale, un record al sezonului.

Recepționerul recrutat Juwan Johnson a văzut 23 de reprize în atac și 14 în echipele speciale. El a prins singura sa țintă pentru 19 yarzi.

Cu NFC nr. 1 încă în joc, New Orleans va trebui să învingă Carolina și să aibă Seattle să învingă San Francisco și Chicago să învingă Green Bay în săptămâna 17 pentru a asigura primul loc de playoff al conferinței și primul tur bye.